Kings Of Convenience - Know How

29.12.10

MÜSTEHCEN...

"Bedenin kıvrımlarında ruhu arıyorum.."

Çıplaklığı neden işlediğimi düşündüğümde asıl ulaşılmak istenenin bedenin kıvrımları arasında ruhun kıvrımlarını görebilme çabası olduğunu düşünüyorum. Fotoğraflarımda kadın, bedeniyle barışmakta ve özgürdür. Bedeniyle iç içedir artık ve izleyici de umurunda değildir. Gazetelerde, televizyonlarda ambalajların üzerinde, araba reklamlarında kadın bedeninin bir meta olarak kullanılması toplumsal bir yozlaşmayı ve duygu kirlenmesini beraberinde getiriyor. Benimkisi buna bir tepki. Belki de bir çeşit eylem… Çıplaklığın sanat içinde gösterilmesi hala kabul edilir bir durum değil maalesef. Oysa çıplaklık bakanın gözündedir. N.İ

4 yorum:

 1. etin sığlığını aşıp hakikati tüm "çıplaklığıyla" yüzümüze vuran mü-kem-mel bir çalışma. bize de düşen tebrik etmek değil ancak teşekkür etmek olabilir.
  işte bu yüzden kadın'ı kadınlar anlatsın...

  YanıtlaSil
 2. Merhaba. Blogundaki fotograflar cok guzel. Bende cok yeni bir foto-blog actim. Eger blogumu ziyaret edip takipcim(follower) olursaniz cok sevinirim.

  http://turkicfamily.blogspot.com/

  YanıtlaSil
 3. Ruhun kıvrımlarını tüm çıplaklığıyla görmek için önce insan olmak gerek bunu hatırlattığınız için teşekkür ederim kendi adıma , etin sığlığını aşmak için de öyle .. Eğer kişi ne gördüğünün farkında ise cinsiyetinin önemi yoktur diye düşünüyorum.
  Çok başarılı bir çalışma RUHUNUZA ve EMEĞİNİZE sağlık..

  YanıtlaSil
 4. Fantastic shots.
  Morris

  YanıtlaSil